Ana Sayfa Nasıl Yapılır? WD My Passport şifresini unutma

WD My Passport şifresini unutma

371
0
wd_my_passport_sifre_sorunu
wd_my_passport_sifre_sorunu

WD My Passport şifresini unutma sorunu herkesin başına gelebilecek bir sorun. Dostlarım sizlere bu yazımda kendi başıma da gelen bu sorundan ve çözümünden bahsedeceğim. Bu sorun ikici el almış olduğum bir taşınabilir harddiskte karşılaştım çokta uğraşmadan çözüme ulaştım.

WD marka taşınabilir harddisk şifresini kırmadığımı belirtmek isterim. Bu yazımda şifre kırma gibi bir sonuç bulamayacaksınız.

Harddisk ikinci el alınır mı?

Normal koşullarda ikinci el alınacak bir ürün değil. Günümüz koşullarında fiyat olarak sıfırına göre daha hesaplı geldiği için alınabilir. Sıfırı 1700 TL civarında olduğu için ikinci elini 800TL ye almak bana mantıklı geldi. Hdd ikinci el almak mantıksız olduğunu da biliyorum. Çünkü nasıl kullanıldığını bilmiyorsun. Ne kadar ömrü kalmış onu da bilmiyorsun ve daha bir çok şeyi bilmiyorsun. Bunları bile bile aldım hadi hayırlısı olsun diyelim. (:-)

WD marka bu harddisk şifreleme özelliğine sahip. Bu konuda zamanının güçlü şifreleme metotlarından biri olan AES 256 algoritması kullanmışlardır. Bu algoritma o zamanda en güçlü algoritmalarından birisidir.

Harddiski aldım ve bilgisayar taktığımda şifreli olduğunu gördüm. Başta biraz şifresi çözülemeyen bir harddiski aldığımı düşünerek telaşlandım. Biraz araştırınca okadarda büyük bir problem olmadığını öğrendim ve WD Drive Utilities proğramını yükleyerek harddiski sıfırladım ve şifreyi de kaldırarak kullanmaya başladım.

Şifreyi hatırlamadığınızda bilgisayarınıza WD Drive Utilities isimli proğramı yükleyerek harddiskinizi sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işi tamam peki harddisk şifresi kırılabilir mi?

Harddisk Şifresini Kırmak Mümkün mü?

Arkadaşlar Wd şifreli harddiskin şifresini kırmak çok zor gibi görünüyor. Çünkü harddiskin şifresini üst üste beş defa yanlış girdiğinizde altıncı kez şifre giremiyorsunuz. Tekrar şifre denemesi yapabilmek için harddiski çıkarıp tekrar takmanız gerekiyor. Şifre kırmaya karşı bu şekilde bir önlem alarak işleri daha da zorlamışlar. Anlayacağınız bu harddiski kullanıyorsanız şifrenizi sakın unutmayın.

Kafanıza takılan soruları sormak istiyorsanız yorum yapabilir ve iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikÇocuklara İzletilebilecek Türkçe Çizgi Film Önerileri