Reklam

Uygun Fiyata Sigorta Yap – Kolay Sigorta


Günlük yaşantımızda sigortalar çok önem arz etmektedir. Bu yazımızda Onapio ailesi olarak size en kolay şekilde anına 20+ şirketten sigorta teklifi alabileceğiniz bir sigorta şirketini tanıtacağız. İşte karşınızda Kolay Sigorta!

Sigorta Nedir?

Sigorta, günlük yaşantımızda evimizin, sağlığımızın, aracımızın ve diğer eşyalarımızın başına bir iş gelmeden önlem almanın başında gelmektedir. Sigorta sayesinde öncesinden primini ödediğimiz şeyin başına herhangi bir olay geldikten sonra zararımız karşılanmaktadır.

Sigorta Türleri Nelerdir?

Artık birçok şey için sigorta yapılabilinmektedir. Günümüzde en popüler sigorta türleri ise şunlardır;

 • Zorunlu Trafik Sigortası
 • Kasko
 • DASK
 • Konut Sigortası
 • Sağlık Sigortası
 • Cep Telefonu Sigortası
 • Seyahat Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, yasa gereğince aracımız için yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigorta sayesinde yaşanacak olan herhangi bir kaza durumunda zararınız karşılanacaktır.

Kasko Nedir?

Kasko, zorunlu trafik sigortasına nispeten daha kapsamlıdır. Zorunlu trafik sigortasında sadece kaza durumunda hasarınız karşılanırken kaskoda hırsızlık, yangın, deprem vs. riskler karşısında da zararınız karşılanmaktadır. Ayrıca kasko yapmak zorunlu değildir.

DASK Nedir?

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası her sigorta şirketinde farklılık gösterir. Ancak ana teminat olarak bilinen yangın teminatı tüm konut sigortalarında yer alır. Aşağıdaki örnek ek teminatlar ile konut sigortanızı genişleyebilirsiniz.

 • Sel
 • Su baskını
 • Cam kırılması
 • Ferdi kaza
 • Hırsızlık
 • Yardım hizmetleri
 • Fırtına
 • Deprem
 • Yanardağ püskürmesi

Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), devlet destekli olup Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak için düzenlenen bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarının karşılanmasını ve maddi kısmın size yansıtılmamasını amaçlar.

Kolay Sigorta

Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Telefon kaskosu, ani ve beklenmedik bir olay sonucunda telefonun kazayla zarara uğraması, arızalanması veya hırsızlık sonucu çalınması gibi durumlara karşı cihazı güvence altına alan sigorta ürünüdür. Telefon kaskosu ve cep telefonu sigortası aynı sigorta ürününü ifade etmek için kullanılır, aralarında herhangi bir fark yoktur.

Kolay Sigorta

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası veya seyahat sağlık sigortası olarak geçen sigorta türü, herhangi bir ulaşım yolu ile yurt içi ya da yurt dışı seyahati gerçekleştiren veyahut yurt dışından gelen kişileri kapsar. Bu kişilerin hastalık veya kaza nedeni ile seyahat sırasında karşılaşabilecekleri olası sağlık risklerinin, özel sağlık sigortası adı altında teminat altına alınmasını sağlar. Sigorta yapan kişiler tarafınca, seyahat sırasında gerçekleşen kayıplar, önceden belirlenen teminatlar dahilinde karşılanır. Meydana gelen kaza veya sağlık sorunlarının sigorta kapsamına girmesi için bazı koşulları barındırması gerekir.

Kolay Sigorta
Kolay Sigorta Logosu

Neden Kolay Sigorta?

Kolay Sigorta, online olarak 20’den fazla sigorta şirketinden teklifleri listeler ve en uygun fiyata güvenilir bir şekilde sigorta yapmanıza olanak sağlar. Turanlı Sigorta bünyesinde bulunan Kolay Sigorta, 15 yılı aşkın süredir aktif olarak sektör içerisinde bulunmaktadır. Tecrübeli ve güvenilir ekibi ile siz de gönül rahatlığıyla sigorta yapabilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak Kolay Sigorta’nın ücretsiz servisi olan Kolay Blog’a da ulaşabilirsiniz.

Nasıl Sigorta Yapılır?

https://kolaysigorta.com/ bağlantısından Kolay Sigorta web sitesine giriş yaptıktan sonra size uygun sigortanı türünü seçip sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Size iletilen tekliflerden size uygun olanı seçip online olarak sigortanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda size Kolay Sigorta web sitesini tanıttık. Bu yazı sponsorlu bir reklam içeriğidir. Onapio ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu