Ana Sayfa Nasıl Yapılır? Tivibu RF Kumanda Ayarları

Tivibu RF Kumanda Ayarları

504
0
Tivibu RF Kumanda Ayarları
Tivibu RF Kumanda Ayarları

Dikkat

Bu içerik sponsorlu içeriktir. Onapio, içerikten sorumlu değildir.

Uzaktan bağlantı ile çalışan bir sistem olan rf teknolojisi tivibu kumandalarda yoğun ilgi görür. Bu teknolojide çift yönlü kablosuz bağlantılar çoklu sağlayıcı ile birlikte çalışabilirler. Böylece kumandalar basit şekilde uzaktan erişim sağlanabilir. Cihazda aracı bir teknolojiye ihtiyaç duyulmaz ve kumanda çok yönlü olarak kullanılabilir. İstenen performansı alabilmek için tivibu RF kumanda ayarları eksiksiz olarak yapılmalıdır.

Kanal çeşitliliğinin artması ile birlikte dijital teknolojilere ilgi artmış olup evlerde birden fazla sayıda kumanda ve cihaz kullanılmaya başlanmıştır. Yapılacak basit bir eşleştirme ile tek kumanda ile hem tivibu cihazını hem de televizyonu kontrol etmek mümkün olmuştur. Bu işlemi sorunsuz şekilde yapabilmek için uzman desteği almak işe yarayacaktır.

Tivibu RF Kumanda Ayarları Nasıl Yapılır?


Tivibu kumandalarda bulunan RF teknolojisi kumandayı televizyona tutmaya gerek kalmadan kanal değiştirebilme imkanı sunar. Diğer odalardan dahi kullanılabilen bu teknoloji için kumanda yalnızca eşleştiği STB ile çalışacaktır. Kumandanın bu teknolojiye sahip olup olmadığı arkasında bulunan RF yazısı ve sinyal işaretinden anlaşılır. İsteğe bağlı olarak RF teknolojili kumandalar klasik kumandalarda olduğu şekilde de kullanılabilir. Klasik yöntemde kızılötesi ışınlar üzerinden bağlantı sağlanır. Kumandanın RF teknolojisi ile çalışabilmesi için kumandanın bunu desteklemesi gerekir. Eğer klasik kumandaya RF teknolojisi yüklenirse bu durumda istenen özellik çalışmayacaktır. Kutu içinden çıkan kumanda sadece o RF kutuyu kumanda edecektir. Kumandada bulunan 2 ve menü tuşuna iki saniye kadar basılı tutulduğunda RF mod aktif olacak ve standby tuşu mavi ışığı iki kere yanıp sönecektir.

 

Tivibu Kumanda Resetleme


Tivibu kumanda resetleme yani sıfırlama işlemi için 6 ve 1 tuşlarına aynı anda ve ortalama üç saniye kadar basılı tutulur. Ardından kumandanın ekranında TV tuşu kırmızı olarak yanıp söner. Bu esnada kumandanın numerik tuşlarından sırasıyla 9, 9 ve 6 tuşlarına basılır ve TV kumanda ışığının iki kere yanıp sönmesi sağlanır. Bu ikaz oluştuğunda tivibu kumandası eski ayarlarına dönmüş olacaktır. Beklenmeyen bir durum ortaya çıktığında tivibu kumanda resetleme ile ilgili profesyonel destek alınabilir.

Önceki İçerikHuawei Telefon Ekran Süresi Ayarlama 2022
Sonraki İçerikAlüminyum İçin Profesyonel Çözümler