Ana Sayfa Genel Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Çekimi Arasındaki Fark Nedir?

Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Çekimi Arasındaki Fark Nedir?

235
0
Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Çekimi Arasındaki Fark Nedir?
Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Çekimi Arasındaki Fark Nedir?

Tanıtım Filmi ve reklam filmi arasındaki en büyük fark filmlerin bütçesi, yani film maliyetleridir. Temelde hemen hemen herkes tanıtım ve reklam kelimelerini aynı anlamda kullanırlar. Aslında birbirine yakın anlamda kullanılmalarına rağmen film prodüksiyon firmaları için tanıtım filmi ve reklam filmi çekimi birbirlerinden farklı prodüksiyon çalışmalarıdır. Tanıtım filmi fiyatları genel olarak reklam filmi fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır.


Tanıtım Filmi Fiyatları


Tanıtım filmi fiyatları, firma, kurum ya da kişilerin pazarlama stratejilerine göre belirledikleri film prodüksiyonun bütçesidir. Tanıtım filmi çekimi genel olarak firmanın dışardan bir görünümü ve içerde nelerin üretilip montajlandığını gösteren videolardan oluşan bir çekimdir. Bu yüzden birçok prodüksiyon firması kolay diyebileceğimiz şekilde tanıtım filmi çekimi yapabilir.
Tanıtım filmi fiyatları genel olarak tanıtım filmini çeken firmanın tecrübesine göre değişir. Aslında firmalar aynı droneları ve çekim aletlerini kullanırlar ama temeldeki fark estetik yetenek ve tecrübedir. Farklı alanlarda uzmanlaşmış firmalar -mesela uzun metraj film ya da reklam filmi çekimi- gibi tanıtım filmi çekimi sırasında bu geliştirdikleri tecrübelerini kullanırlar. Bu tecrübe filme artı değer katacaktır ve doğal olarak filmin fiyatını artıracaktır. Ama bazı firmalar ise büyük prodüksiyonlu işleri yaptıkları için tanıtım filmi çekimlerine de aynı büyük prodüksiyon gibi bakarlar, aslında tanıtım filmi çekimi bir film prodüksiyon hizmetidir ve film hizmeti paha biçilmesi zor bir yeteneğin ürünüdür; ama sonuçta bunun ticari anlamda bir karşılığı da olmalıdır. Kısaca büyük tecrübeyi uygun fiyata bulmak da bir pazarlama ve satın alma becerisidir.

Reklam Filmi Fiyatları


Reklam filmi fiyatları, tanıtım filmi fiyatları gibi değildir. Daha pahalı işlerdir reklam filmi çekimleri. Bunun en büyük sebebi bir firmayı daha yaratıcı bir şekilde anlatmaya çalışmaktır. Firmalar daha yaratıcı bir şekilde anlatılırsa özgün özellikleri ortaya çıkacaktır. Özgün olan şey, ulaşılması zor şeydir bu yüzden pahalı olması normaldir.
Reklam filmi çekimlerinde özgün senaryolar, reklam için popüler ve tanıdık isimler, pahalı ve büyük sinema kameraları ve lensleri bulunur. Reklam filmi fiyatları bu yüzden daha fazladır. Ekipman büyüdükçe ekip de büyüyecektir bu yüzden tanıtım filmi 10.000 TL’den başlıyorsa reklam filmi 100.000TL’den başlayacaktır.
Eğer siz de uygun fiyatı doğru tecrübeyle birleştiren bir firma arıyorsanız https://meyfilm.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikAlüminyum İçin Profesyonel Çözümler
Sonraki İçerikPrefabrik Ev Fiyatları 2023