Ana Sayfa Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Onapio sitemize giriş yaptığınızda gizlilik politikasını kabul etmişsiniz demektir. Bu gizlilik politikasına 5 dakika zaman ayırıp okumanız önemlidir. Onapio.com sitemiz bir blog sitesi olup tamamen okuyucuya bilgi verme amacıyla kurulmuş olup sitemizde gezenlerin gizliliğini ön planda tutar. Sitemize üye olan kullanıcılarımızın isim soyisim, mail adresi, resim ve sosyal ağ bilgileri kesinlikle kesinlikle sitemiz sunucuları dışında bir yer tarafından izlenemez, kullanılamaz veya paylaşılamaz. Bunun sorumluluğunu onapio site yönetimi olarak alıyoruz.

Bilgilerinizin Doğruluğunu Kabul Etmiş Sayılırsınız

Onapio web portalımıza üye olacağınız zaman istenilen bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş sayılırsınız. Asla farklı insanların bilgilerini kullanarak üye olmadığınızı kabul etmiş olursunuz.

Üye olurken verdiğiniz bilgilerle sitemize giriş yaptığınızda artık bizim için herhangi bir ziyaretçi olmaktan çıkarsınız ve sitemizin sizi tanıdığı aile bireyi olarak gördüğü kullanıcımız olursunuz.

Web sitemizdeki herhangi bir makaleye yorum yapacağınız zaman isim, soyisim, mail adresi ve internet sitenizin adının yazılmasını istiyoruz. Bu sırada vermiş olduğunuz bilgileri kendiniz doğru verdiğini kabul etmiş oluyorsunuz. Bizde bu bilgileri hiçbir mecrada paylaşmayacağımızı taahhüt ediyoruz.

Bilgi Paylaşımı ve İfşa Edilmesi

Sizden istenilen ve sizin siteye giriş yaptığınız bilgiler istatistik olarak kendi içimizde raporlanabilir fakat asla üçüncü şahıslarla her ne sebeple olursa olsun paylaşılamaz. Onedio site yönetimi herhangi bir dönemde herhangi bir sebepten ötürü ikinci bir şirketle birleşirse sitedeki müşteri bilgilerini yeni ortağı ile birleştirebilir ve bunun için kullanıcılara herhangi bir bilgi verme yükümlülüğü yoktur.

Kullanıcılara ait bilgiler site yönetimi dışında sitenin diğer personelleriyle de paylaşılmaz. Sadece site yönetiminde olan kişiler istatistik amacıyla raporlamada kullanabilir. Siteyi daha iyi ve kullanışlı hale getirmek için bilgileriniz analiz edilir bunun dışında bir amaçla kullanılamaz. Bir makaleyi okuyanların cinsiyeti veya yaşına göre makalede duruş veya çıkış süresinin hesaplanması gibi analizler yapılarak sitenin performansı artırılmayı amaçlanmıştır.

Gizlilik Bilgileri Neleri Kapsar?

Siteye kayıt olmak istediğinizde veya yorum yaptığınızda sizden istenen isim, soy isim, resim, internet sitesi veya sosyal mecralarınız gibi bilgilerin tamamı gizlilik kapsamındadır ve üçüncü kişilerle asla anayasal çerçeveler içinde paylaşılamaz.

Hangi Durumlarda Bilgileriniz Nerelerle Paylaşılabilir?

Herhangi bir sebepten dolayı anayasal haklarınız ihlal edilmeden Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın gerek gördüğü özel durumlarda yazılı emirle istenen bilgiler sadece İçişleri bakanlığına verilebilir.

Web Sitemizde Bilgilerinizi Ne Zamana Kadar Saklıyoruz?

Sitemize üye olurken verdiğiniz bilgileri üyeliğinizin devam ettiği süre boyunca veri tabanımızda saklanır. Şayet kendi isteğinizle sitemizde üyeliğinizi bitirdiğiniz taktirde üyeliğin sonlanmasıyla veri tabanımızdaki bilgileriniz de silinir. Şayet sizden kaynaklı bir sebepten dolayı sitemizden uzaklaştırıldığınız taktirde yine veri tabanımızdaki tüm bilgileriniz silinmektedir.

Site üzerindeki herhangi bir makale üzerine yorum yaparken girdiğiniz bilgiler hiçbir sürette silinmez. Kendiniz site üzerindeki üyeliğini sonlandırsanız da veya biz farklı sebepten dolayı üyeliğinizi sonlandırsak ta yorumlardaki bilgileriniz silinmez. Bunu sitedeki herhangi bir makale üzerine yorum atarken bunu kabul etmiş sayılırsınız.

Sitemize yeni üye olurken 18 yaşından büyük olduğunuzu kabul etmiş ve doğru bilgi vermiş olduğunuzu onaylarsınız.

Web sitemizde Google adsense reklamları dönmektedir. Sizi rahatsız edici reklamlarla karşılaştığınızda reklamın resmini çekerek bize yolladığınızda o reklamın bir daha sitede çıkmaması için reklamın geldiği siteyi reddederiz. Bunun içinde iletişim sayfasına girip mail adresimize yollayabilirsiniz. Sitenin herhangi bir konuda daha verimli olabilmesi için bir öneriniz veya şikayetiniz olduğunda yine iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.