Televizyon

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları – Güncel Kadro

İçeriği Oyla!

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Perşembe günleri izleyicilerini TRT 1 ekranlarına kilitlemekte. Peki Bir Zamanlar Kıbrıs dizi oyuncuları kim? İşte Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

 

Bir Zamanlar Kıbrıs Nedir?

21 Aralık 1963 sabahı… Tüm Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler gibi Dereli Ailesi de o sabaha bir daha asla bir araya gelemeyeceklerini bilmeden uyandı… Yüzyıllardır Akdeniz’in ortasında toprak ne verdiyse onunla yaşayan rüzgar hangi şarkıyı söylediyse onu mırıldanan, kalpleri kime çarptıysa onun elini tutan Dereli ailesi, uyandıkları günün tarihe Kanlı Noel olarak geçeceğini bilmiyordu. O gün, sadece Kemal Dereli ve yüz binlerce Kıbrıs Türkünün değil, Kıbrıs’ta yaşayanlar da dahil devlet için gizli görevde çalışan ve “Anavatan”da, Ankara’da yaşayan yüz binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hayatı da bir daha asla “eskisi gibi olmayacak” şekilde değişti.

Tarihimizin önemli bir kesiti olan, Kıbrıs Türk halkının büyük dramının ve Türkiye ile dayanışma halinde zafere ve barışa götüren o eşsiz ve görkemli direncinin anlatıldığı, “Bir Zamanlar Kıbrıs” izleyicide büyük bir heyecan uyandıracak.

 

Bir Zamanlar Kıbrıs Hangi Gün?

Bir Zamanlar Kıbrıs, Perşembe günleri TRT 1 ekranında yayınlanmakta.

 

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu