Nasıl Yapılır?

Bağlı Olduğun Wifi Şifresini Öğrenme 2022

İçeriği Oyla!

İnternet konusunun çok araştırılan başlıklarından olan bağlı olduğun wifi şifresini öğrenmek ile alakalı bazı ipuçlarını sizlere sunacağız resimli olarak. Sitemiz içerisinde her konuda sizleri bilgilendirici ve uygulama noktasında da en pratik seçenekleri öğreten bazı bilgileri elimizden geldiğince sunma yoluna gidiyoruz. Kablosuz internet bağlantısı özellikle son dönemde ciddi manada soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

İnternet wifi şifresini öğrenmek ile alakalı olarak bilgi sahibi olmayan kişiler için hem telefon hem de bilgisayar için alternatif bilgileri sunacağız. Son derece basit birkaç tıklama ile birlikte şifre bilgisini öğrenme şansınız olabileceğini de unutmayın. Şimdi bu anlamda bilgileri sizlere sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

Bilgisayardan Bağlı Olduğun Wifi Şifresini Öğrenmek

Bilgisayar üzerinde bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirme şansına sahip olabileceğinizi kesinlikle unutmayın öncelikle bunu söyleyelim. Aşağıda sizlere tüm aşamaları resimli olarak anlatacak, bilgisayar üzerinde bağlı olduğun wifi şifresini öğrenmek için püf noktaları sunacağız.

  1. Öncelikli olarak bilgisayarınız açıkken başlat çubuğunun en sağında yer alan saatin hizasında ağ bağlantısı simgesini göreceksiniz. Üzerine sağ tıklayarak çıkan “AĞ VE İNTERNET AYARLARINI AÇIN” sekmesine tıklayarak genel internet ayarları sekmesine gidin.
  2. Sonraki aşamada gelen ağ durumu sayfasında ağ ikonlarının hemen alt kısmında yer almakta olan “BAĞDAŞTIRICI SEÇENEKLERİNİ DEĞİŞTİR” sekmesine tıklayarak bir sonraki önemli aşamaya ilerliyoruz.
  3. Ardından AĞ BAĞLANTILARI sayfası açılacaktır. Burada birden çok seçenek görebilirsiniz. WİFİ internet bağlantısı yaptığınız seçeneği orda göreceksiniz. Üzerine sağ tıklayarak çıkan seçenekler içerisinden “DURUM” sekmesine tıklayın ve sonrasında bir sonraki aşamaya geçin.
  4. Karşınıza WİFİ DURUMU ekranı gelecektir. Bu ekran içerisinde birden çok farklı butonu inceleme şansına da sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Burada yer alan “KABLOSUZ ÖZELLİKLER” butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra sekmeli bir ekran gelecektir ve burada GÜVENLİK sekmesine tıklayın. Bu ekranda yer alan “AĞ GÜVENLİK ANAHTARI” seçeneği bulunduğunuz ağın şifresi olarak karşınıza çıkacaktır. Tüm diğer cihazlardan bu şifre ile bağlantı yapma şansına sahip olabilirsiniz.
Bağlı Olduğun Wifi Şifresini Öğrenme 2022

Telefondan Bağlı Olduğun Wifi Şifresini Öğrenmek

  • İlk aşama olarak bu noktada telefonumuzun AYARLAR > WİFİ bölümüne giriş yapıyoruz. Dilerseniz üst menüyü aşağı doğru indirerek WİFİ simgesine basılı tutarak da WİFİ ayarları bölümüne sorunsuz bir şekilde gidebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada bağlı bulunduğunuz kablosuz ağı görme şansına sahip olacaksınız. Bu bağlantının üzerine tıklayın. Karşınıza şifreleme türü ekranı gelecektir.
  • Bu ekranda yer alan bağlantı seçeneğinde üzerine tıklayarak bağlı bulunduğunuz ağ şifresini görebileceksiniz. Hatta dilerseniz en üst kısımda yer alan QR kodunu başka bir telefondan okutun. Şifre ihtiyacı olmadan diğer telefonları da sorunsuz bir şekilde bağlı olduğunuz ağa bağlayabileceksiniz.

Bunun dışında herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek yok. Ancak üçüncü parti uygulamalar ya da bilgisayar programları ile de bu işlemi yapabilir ve ihtiyacınız olan bilgileri edinebilirsiniz.

Kaynak: https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-ta-wi-fi-a%C4%9F%C4%B1-parolan%C4%B1z%C4%B1-bulun-2ec74b2e-d9ec-ade1-cc9b-bef1429cb678

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu